"Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы бойынша білім бөлімі Макинск қаласының  №1 жалпы орта білім беретін  мектебі " коммуналдық мемлекеттік мекемесі

СоцСети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Ашық сабақ

13.12.2017

Тақырыбы:

Менің оқу құрал –жабдықтарым

2-сынып

Сабаққа қатысқан

оқушылар саны:20

Сабаққа қатыспаған

оқушылар саны:    0                                           

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқу мақсаты

1.1.1.1. Сөзді

зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым мен

ишараны қолдану, іс-әрекет жасау).

1.1.2.1.

Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.3.1.

Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,

түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.2.1. Мәтіндегі

таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.5.1.2.

Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша тілде қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Мұғалімнің

көмегімен заттың атын / сынын /қимылын білдіретін сөздерді

ауызша және

жазбаша тілде қолданады

 

Оқушылардың басым

бөлігі: Мұғалімнің көмегімен заттың атын / сынын /қимылын

білдіретін сөздерді

ауызша және

жазбаша тілде қолданады

 

Кейбір оқушылар:

Мұғалімнің

көмегімен заттың атын / сынын /қимылын білдіретін сөздерді

ауызша және

жазбаша тілде еркін  қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

Мотивациялық кезең

(МК) Оқушылардың

сабаққа дайындығы Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй

қалыптастыру.

«Қуаныш шеңбері»

Оқушылар шеңберге

тұрып  бір – біріне қарап,алақандарын

көршісінің алақанына төсеп мұғалімнің сөздерін қайталайды:

«Мозговая атака»  арқылы сабақтың тақырыбын табу

Бұл не? (Сөмкені

көрсету)

Кластермен жұмыс

  Сөмке

Кітап  қалам 

дәптер  өшіргіш  сызғыш қарындаш

    бояу   

желім     ұштағыш қайшы  қылқалам

Сабақ  тақырыбын 

белгілеп  мақсатаран  құрастыруыру.

Оқушылар шаттық шеңберін құрады.

Мұғалімнің қойған сұрағына жау-ап береді. Бір-біріне әдемі сөздер

айтады.Сен жақсысың!   Сен әдемісің!

Сен күштісің!

Мен сені

жақсы көремінОқу құрал – жабдықтар суреттері

Сабақ үстінде тақырып бойыншане

білгілерің келеді?деген сұрақтар арқылы сабақтың мақсаттарын беогілеу

Сабақтың ортасы

(6-30 минут)

(МК, Ұ) Оқулықтағы

1-тапсырмада мұғалім оқушылардың назарын алғашқыда екі баланың, Бұл не?Бұл

қалам  Бұл не ? Мынау кітап

 үлгілерін тыңдайды, хормен, жеке-жеке

қайталайды. Тапсырмада сөздердің дыбысталуына ерекше назар аударылады.

(Т)Мынау қалам ба?

  Қарындашпен өшіремін

Қаламмен жазамын       Бұл ұштағын ия?

 Бұл қарындаш па?           Ұштағышпен ұштаймын

                                          

дұрыс па ? дұрыс емес пе

( Ұ,Т) 2-тапсырма

Мәтінмен жұмыс

 Әр жұпқа бір сөйлемнен беріледі Жұптар оқып

аударады және Топ мәтін құрастырып Проект жасайды

1 топқа:

Сашаның қара сөмкесі бар.Сөмкеде қалың кітап, 3 сары дәптер, 2көк қалам 1 қызыл өшіргіш,1 жасыл ұштағыш әдемі қаламсауты бар.Сашаның сөмкесі терезенің жанында тұр.

 

Суреттер мен үлестірме материалдар арқылы

 

Әр топқа(Т) жұмыс үстінде ұпай түрінде (асық)

беріледі

Ия – жоқ

Дұрыс- Дұрыс емес деген жауаптар берілу керек

Үлестірме

карточкалар

 

 

 

 

 

 

2 топқа:

Мектептің жанында балалар ойнап жүр.Екі балада үлкен сары доп бар.Үш қыз 3 қызыл шармен

ойнады.Қыздардың жанында ақ мысық жатыр.

3 топқа:

Менің мектебім үлкен 3 қабатты.Біздің сыныпта 10 парта , тақта 2 шкаф 3терезе бар.Терезеде

4әдемі гүл тұр

 Проек қорғалған соң әр топқа ұпайлар

беріледі

 

 

 

Плакат ,түрлі-

түсті маркерлер ,суреттер, қайшы,

желім

Сабақтың соңы

30-35 минут

(Қ) Сабақты

қорытындылау мақсатында

Әр оқушыға кесте

беріледі

 

ия

жоқ

білмеймін

Қалам жазу үшін керек

 

 

 

Карындаш жазу үшін керек

 

 

 

Кітап оқу үшін керек

 

 

 

Осы сөйлемдер сияқты мысалдар болады- әр оқушының кестесі 

әр басқа болу қажет.

Бұл жұмыс қай оқушы тақырыпты жақсы түсінгенін немесе түсінбегенін көрсетеді

Мұғалім түрлі смайликтер таратып беріп ,кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай

жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

 

Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті

сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ

бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген

жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі

нәрсе не?

1: Қандай екі нәрсе

сабақты жақсартар еді?

Просмотров: 624


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст